Hoppa till innehåll
Språk Språk
svenska svenska English English

 

Kontakta personal Kontakta personal

Kontakta personal 

Mattias Nilsson
Bibliotekschef

Telefon: 08-591 262 66
E-post: mattias.nilsson@sigtuna.se

 

 
Märsta bibliotek
 För allmänna frågor kontakta: marstabibliotek@sigtuna.se

Camilla Käck
Bibliotekarie
Telefon: 08-591 262 34
E-post: camilla.kack@sigtuna.se

 
Christina Chaundy
Biblioteksassistent
Telefon: 08-591 262 93
E-post: christina.chaundy@sigtuna.se
 

Hedda Svenblad
Barnbibliotekarie
Telefon: 08-591 262 48
E-post: hedda.svenblad@sigtuna.se

 
Jenny Mattsson
Biblioteksassistent
Telefon: 08-591 262 51
E-post: jenny.mattsson@sigtuna.se
 

Karin Andén
Kultursekreterare
Telefon: 08-591 261 80
E-post: karin.anden@sigtuna.se

 
Lousia Hatamian
Bibliotekarie
Telefon: 08-591 266 76
E-post: lousia.hatamian@sigtuna.se
 

Olga Komarova
Biblioteksassistent
Telefon: 08-591 262 99
E-post: olga.komarova@sigtuna.se

 
Petra Gammal
Biblioteksassistent
Telefon: 08-591 262 69
E-post: petra.gammal@sigtuna.se
 

Rita Olovson
Bibliotekspedagog
Telefon: 08-591 265 97
E-post: rita.olovson@sigtuna.se

 

Sara Lynghaug
Bibliotekarie
Telefon: 08-591 262 53
E-post: sara.lynghaug@sigtuna.se

 
Ulrika Salenborg
Bibliotekarie 
Telefon: 08-591 262 64
E-post: ulrika.salenborg@sigtuna.se
 

Tomas Xavier

Webb-och IT-ansvarig
Telefon: 08-591 262 12
E-post: tomas.xavier@sigtuna.se

 

 
Rosersbergs bibliotek
 För allmänna frågor kontakta: rosersbergsbibliotek@sigtuna.se
Jenny Kindberg Lohrenz
Barnbibliotekarie
Telefon: 08-594 309 59
E-post: jenny.kindberg-lohrenz@sigtuna.se
 
Karin Sjölund
Bibliotekarie
Telefon: 08-594 309 59
E-post: karin.sjolund@sigtuna.se
 

 
Sigtuna bibliotek
 För allmänna frågor kontakta: sigtunabibliotek@sigtuna.se
Jenny Kindberg Lohrenz
Barnbibliotekarie
Telefon: 08-591 262 73
E-post: jenny.kindberg-lohrenz@sigtuna.se
 
Johanna Bergqvist
Barnbibliotekarie
Telefon: 08-591 502 23
E-post: johanna.bergqvist@sigtuna.se
 
Paula Norrlid
Barnbibliotekarie
Telefon: 08-591 262 78
E-post: paula.norrlid@sigtuna.se 
 

 
Valsta bibliotek

 För allmänna frågor kontakta: valstabibliotek@sigtuna.se

 Linnea Ollaiver
 Bibliotekarie
 Telefon: 08-591 262 55
 E-post: linnea.ollaiver@sigtuna.se

 

 Ulla Mattsson
 Biblioteksassistent
 E-post: valstabibliotek@sigtuna.se

 


 

 

KONTAKTA OSS BESÖK OSS GENVÄGAR
Kontakta personal
Kontakta biblioteken
Öppettider
Karta
Mina lån
Mina reservationer


Vi finns även på:

Facebook Instagram